Ośrodki na zielone szkoły: sprawdź, co wyróżnia te naprawdę najlepsze

Zielone szkoły to wciąż bardzo popularne formy wyjazdów turystycznych, które łączą w sobie elementy edukacyjne i wypoczynkowe. Wiele szkół publicznych i prywatnych proponuje uczniom zorganizowanie zielonej szkoły w jakimś atrakcyjnym miejscu, najczęściej w okresie wiosennym lub tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Jeśli masz podobne plany w stosunku do Twojej klasy czy placówki, to zacznij od wybrania odpowiedniego miejsca. W naszym artykule podpowiadamy, czym wyróżniają się te najlepsze ośrodki na zielone szkoły.

Atrakcyjna lokalizacja

Pierwszą rzeczą, jaką warto sprawdzić analizując wstępnie wybrane ośrodki na zielone szkoły jest lokalizacja. To ważne, aby uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zupełnie nowego dla siebie regionu kraju, niekoniecznie tego, który jest oblegany przez masową turystykę. Dzięki temu młodzież dowie się więcej o własnym kraju i doceni jego walory turystyczne, historyczne czy przyrodnicze.

Pod tym względem bardzo dobrą propozycją będzie organizacja zielonej szkoły w Międzybrodziu Żywieckim. Ta niewielka wieś koło Żywca, położona nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego, stwarza rewelacyjne warunki zarówno do aktywnego wypoczynku, jak i zwiedzania.

Jednocześnie region nie jest aż tak popularny wśród turystów, szczególnie indywidualnych, dlatego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyjazd na zieloną szkołę do Międzybrodzia Żywieckiego będzie całkowitą nowością dla uczniów.

W tym miejscu zaprosimy Cię do lektury innego artykułu, w którym podpowiadamy, co warto zobaczyć w Międzybrodziu Bialskim i Międzybrodziu Żywieckim. To pomoże Ci w ułożeniu atrakcyjnego planu zielonej szkoły czy np. wycieczki klasowej.

Walory naturalne

Zielone szkoły zwyczajowo organizuje się w miejscach atrakcyjnych przyrodniczo, co ma na celu m.in. zaznajomienie uczniów z naturalnymi walorami swojego kraju czy regionu. Pod tym względem ponownie znakomitą propozycją będzie wyjazd do Międzybrodzia Żywieckiego.

Międzybrodzie znajduje się w jednym z najatrakcyjniejszych regionów Polski, w którym wciąż można znaleźć ślady dziewiczej przyrody. Zwracamy również uwagę na unikalne zestawienie krajobrazowe, czyli położenie nad brzegiem jeziora w otoczeniu gór Beskidu Niskiego.

Wysoki standard ośrodka na zielone szkoły

To już nie te czasy, gdy zielone szkoły organizowano w spartańskich warunkach, a uczniowie i tak byli zadowoleni z możliwości oderwania się od szkolnej ławki. Dziś młodzi ludzie, ale i sami nauczyciele, oczekują znacznie lepszych warunków pobytu.

Aby zagwarantować uczestnikom wyjazdu odpowiedni komfort i zadowolenie z wyjazdu, warto poszukać takiego ośrodka na zieloną szkołę, który zapewnia hotelowy standard, w tym wyremontowane, w pełni wyposażone pokoje z łazienkami, nowoczesną bazę rekreacyjną oraz dobrej jakości wyżywienie.

Mnóstwo opcji atrakcyjnego spędzania czasu

Aby zielona szkoła nie ograniczała się wyłącznie do pogadanek, luźnych lekcji na świeżym powietrzu czy innych form zajęć edukacyjnych, warto postawić na ośrodek zapewniający dostęp do nowoczesnego zaplecza rekreacyjno-sportowego.

Boiska wielofunkcyjne, sale edukacyjne i świetlicowe, place zabaw, a nawet podgrzewane baseny czy – w przypadku zimowych wyjazdów – wyciąg narciarski, to udogodnienia, których jak najbardziej można dziś oczekiwać po tych naprawdę najlepszych ośrodkach na zieloną szkołę.

Szukasz sprawdzonego ośrodka na zieloną szkołę? Zapraszamy do OW Relaks Międzybrodzie

OW Relaks Międzybrodzie to jeden z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych ośrodków wypoczynkowych skupionych na organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Przyjmowanie zielonych szkół to jedna z naszych specjalizacji. Jesteśmy również idealnym miejscem na wycieczkę szkolną, kolonie czy obóz, o czym rokrocznie przekonują się tysiące młodych ludzi.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i wysyłania zapytań o dostępność pokoi w okresie, w którym planujesz zorganizować zieloną szkołę w naszym ośrodku.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów, z których dowiesz się m.in., dlaczego zielona szkoła w górach to zawsze dobry pomysł oraz poznasz przykładowy gotowy plan 2-3 dniowej wycieczki szkolnej.