Wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne (3-dniowe, 2-dniowe): zapraszamy do ośrodka Relaks Międzybrodzie

Wycieczki szkolne to wielka atrakcja nie tylko dla samych uczniów, ale też nauczycieli. Najczęściej organizuje się je w spokojniejszych okresach roku szkolnego, czyli albo we wrześniu, albo w czerwcu, opcjonalnie w maju. Celem jest oczywiście zapewnienie wytchnienia młodym ludziom, a także integracja, co jest szczególnie ważne w przypadku nowoutworzonych klas, w których dzieci wcześniej się nie znały.

Wycieczki szkolne (3-dniowe i 2-dniowe) to jedna ze specjalizacji ośrodka kolonijnego Relaks Międzybrodzie. Gorąco zapraszamy zarówno szkoły publiczne, jak i prywatne, kluby sportowe czy szkoły językowe na atrakcyjne pobyty z podopiecznymi. My zajmiemy się wszystkim, dbając o wysoki komfort uczniów i zapewniając im szerokie uśmiechy na twarzach.

Międzybrodzie Żywieckie: idealna destynacja na wycieczkę szkolną

Na początek przybliżmy miejscowość, w której jest zlokalizowany nasz ośrodek kolonijny. Międzybrodzie Żywieckie to wciąż mało znana, ale szybko zyskująca na popularności miejscowość turystyczna, położona w województwie śląskim, w odległości około 15 kilometrów od Żywca.

Międzybrodzie Żywieckie leży na południowym zboczu Góry Żar oraz na wschodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego. To prężnie rozwijający się ośrodek wypoczynkowy, który zachwyca walorami przyrodniczymi i stanowi jedną z najlepszych baz do wycieczek w okoliczne góry Beskidu Małego. W bezpośredniej bliskości Międzybrodzia Żywieckiego znajduje się wiele atrakcyjnych szlaków pieszych i rowerowych, co stanowi raj dla osób preferujących aktywny wypoczynek.

Czy wiesz, że…

Międzybrodzie Żywieckie to miejscowość startowa słynnej Pętli Beskidzkiej?

Miejscowość jest coraz częstszym celem wycieczek szkolnych, nie tylko 2-dniowych i 3-dniowych, ale także dłuższych, nie wspominając już o koloniach i obozach, z których Międzybrodzie Żywieckie wręcz słynie.

Do najważniejszych atutów tej miejscowości zaliczymy:

 • Fantastyczne położenie, pośród gór Beskidu Małego, bezpośrednio nad Jeziorem Międzybrodzkim;
 • Dogodny dojazd, w tym do pobliskiego Żywca, który jest jedną z najważniejszych miejscowości turystycznych w Polsce;
 • Cisza, spokój, piękne widoki, bliskość natury;
 • Z dala od zgiełku wielkich kurortów;
 • Mnóstwo form spędzania wolnego czasu, najlepiej aktywnie, z poznawaniem perełek turystycznych regionu;

Wycieczka szkolna (2-dniowa i 3-dniowa) w ośrodku Relaks Międzybrodzie: dlaczego warto?

Relaks Międzybrodzie to jeden z najlepiej ocenianych i najpopularniejszych ośrodków kolonijnych w Polsce. Nasz obiekt został zaprojektowany i zbudowany z myślą o goszczeniu młodych ludzi, co widać przede wszystkim po zapleczu sportowo-rozrywkowym (ale do tego jeszcze wrócimy).

Podstawowym atutem naszej oferty jest to, że zapewniamy doskonały standard bazy noclegowej, porównywalny ze standardem hotelowym. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia młodych ludzi, którzy miewają wygórowane oczekiwania względem pokojów, łazienek, łóżek, stołówki i całej infrastruktury obiektu. Nikt, kto odwiedzi nasz ośrodek, nie będzie czuć się rozczarowany.

Warto zwrócić uwagę na znakomitą lokalizację naszego ośrodka, który jest położony tuż nad przepięknym jeziorem. Z każdego miejsca roztaczają się zachwycające widoki na okoliczną przyrodę, co jest wielkim atutem z punktu widzenia chęci zapewnienia dzieciom oddechu od codziennych obowiązków.

Nasz ośrodek kolonijny doskonale nadaje się na wycieczki szkolne 3-dniowe czy 2-dniowe, które są ukierunkowane na szybkie ładowanie baterii. Pamiętajmy, że młodzi ludzie są dziś mocno obciążeni nauką, spędzają mnóstwo czasu w szkole oraz przy biurku w domu, co negatywnie odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym. Tym bardziej planując wycieczkę szkolną warto wybrać miejsce położone w samym sercu natury, w którym młodzież odpocznie od wszechobecnej elektroniki, betonu, hałasu i będzie mogła naprawdę się zrelaksować.

 

 

Mnóstwo atrakcji na terenie ośrodka

W naszym ośrodku kolonijnym nie ma miejsca na nudę. Do dyspozycji dzieci i wychowawców oddajemy takie atrakcje, jak:

 • Boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki;
 • Boisko rekreacyjne do piłki nożnej;
 • Baseny letnie;
 • Sale wykładowe świetlicowe i zajęciowe;
 • Urządzenia animacyjne.

Kompleksowa obsługa wycieczek szkolnych

Organizacja wycieczki szkolnej może się wydawać stosunkowo łatwym zadaniem, natomiast to tylko pozory. Jeśli chcą Państwo oszczędzić sobie związanego z tym stresu, mając przy tym pewność, że wyjazd będzie udany, bezpieczny i satysfakcjonujący dla uczniów, to zachęcamy do skorzystania z naszej kompleksowej oferty.

Relaks Międzybrodzie współpracuje zarówno z profesjonalnymi organizatorami turystyki, jak i z podmiotami, które osobiście nie zajmują się przygotowaniem wyjazdu turystycznego – przykładem mogą być właśnie szkoły. W takiej sytuacji zapewniamy całościową obsługę ze strony Ośrodka Wypoczynkowego Relaks Międzybrodzie, która obejmuje m.in.:

 • Zakwaterowanie w komfortowym ośrodku w Międzybrodziu Żywieckim;
 • Pełne wyżywienie, wysokiej jakości posiłki, możliwość zamówienia diety specjalnej dla alergików;
 • Opieka ze strony doświadczonych opiekunów i animatorów;
 • Aktywne programy wycieczek;
 • Możliwość dołączenia zajęć tematycznych, np. nauka języka, zajęcia sportowe itp.;

 

To warto o nas wiedzieć

OW Relaks Międzybrodzie ma kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Oczywiście widniejemy w rejestrze organizatorów turystyki województwa śląskiego.

Zapraszamy do skorzystania z oferty ośrodka Relaks Międzybrodzie

Relaks Międzybrodzie w Międzybrodziu Żywieckim to doskonałe miejsce na wycieczkę szkolną, zarówno weekendową, jak i znacznie dłuższą. Zapraszamy szkoły publiczne i prywatne, szkoły językowe, szkoły tańca, kluby sportowe oraz inne podmioty planujące zorganizować atrakcyjny wyjazd dla swoich podopiecznych.

Nasz ośrodek organizuje również pełnoprawne kolonie czy zielone szkoły – szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – w odpowiedzi przygotujemy szczegółową ofertę organizacji wycieczki szkolnej w naszym ośrodku w Międzybrodziu Żywieckim.