Zielona szkoła w górach

Zielona szkoła w górach? Zapraszamy do Relaks Międzybrodzie!

Zielona szkoła to znakomity pomysł na urozmaicenie roku szkolnego. Najczęściej takie wyjazdy organizuje się we wrześniu, aby zintegrować obcych sobie uczniów lub przed wakacjami, gdy oceny są już wystawione i mało kto ma w głowie dalszą naukę. Planujesz zorganizowanie zielonej szkoły dla swoich wychowanków? Szukasz atrakcyjnego miejsca? Koniecznie weź pod uwagę nasz ośrodek wypoczynkowy.

OW Relaks Międzybrodzie to super wybór na zieloną szkołę w górach i znakomity sposób na aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody oraz integrację młodych ludzi. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić właśnie nasz ośrodek.

Urokliwe Międzybrodzie Żywieckie

Międzybrodzie Żywieckie to szybko zyskująca na popularności miejscowość turystyczna, zlokalizowana w województwie śląskim, około 15 kilometrów od Żywca. Jest położona na południowym zboczu Góry Żar i wschodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego.

Miejscowość, a tym samym nasz ośrodek, otaczają góry Beskidu Małego. W bezpośredniej okolicy znajduje się mnóstwo szlaków pieszych zarówno dla fanów spacerów, jak i trekkingu górskiego. Inne popularne formy aktywności to m.in. pływanie w jeziorze, kajak czy jazda na rowerze.

Wielką atrakcją Międzybrodzia Żywieckiego jest Elektrownia Szczytowo-Pompowa, której cała infrastruktura znajduje się w Górze Żar – i można ją zwiedzić. Przy dolnej stacji kolejki na Górę Żar znajduje się park linowy czy bardzo chętnie odwiedzana przez wycieczki szkolne „Trolandia” oraz zjeżdżalnia pontonowa.

Wszystkie te atrakcje dosłownie na wyciągnięcie ręki mają goście OW Relaks Międzybrodzie, co stanowi dobry argument, aby zieloną szkołę w górach spędzić właśnie w naszym ośrodku.  

Komfortowa baza noclegowa

OW Relaks Międzybrodzie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków kolonijnych w Polsce. Zapewniamy standard hotelowy, co na pewno przypadnie do gustu młodym ludziom oczekującym dobrego komfortu, wygodnych pokojów z łazienkami oraz bogatego zaplecza rozrywek.

Nasz ośrodek to pewny wybór dla każdej szkoły, która szuka nowoczesnego, bezpiecznego miejsca na wycieczkę klasową, zieloną szkołę, zimowisko itp.

 

 

Mnóstwo atrakcji dla uczniów w każdym wieku

Mocną stroną naszego ośrodka jest znakomita baza sportowo-rozrywkowa. Dbamy o to, aby młodzi ludzie, nawet odwiedzający nas tylko na kilka dni, nie mogli narzekać na nudę. Coś dla siebie znajdą i fani sportu, i zabaw pod dachem, i zajęć dodatkowych czy pływania.

Najważniejsze atrakcje, które oddajemy do dyspozycji młodzieży, to:

  • Boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki;
  • Boisko rekreacyjne do piłki nożnej;
  • Baseny letnie;
  • Sale wykładowe świetlicowe i zajęciowe;
  • Urządzenia animacyjne.

 

Kompleksowa organizacja zielonej szkoły po naszej stronie

Zielone szkoły to ten rodzaj wyjazdów, za które bezpośrednio odpowiadają placówki oświatowe. Te nie zawsze mają czas i możliwość, aby zorganizować taką imprezę we własnym zakresie, preferując korzystanie z kompleksowej obsługi. OW Relaks Międzybrodzie oczywiście ją zapewnia.

W przypadku organizacji po naszej stronie gwarantujemy zajęcie się wszystkim, co jest niezbędne do spędzenia atrakcyjnego wyjazdu w komfortowych warunkach, w tym:

  • 5, 4, 3 i 2-dniowe programy dopasowane do potrzeb dzieci i opiekunów;
  • Integracje szkolne;
  • Możliwość zorganizowania atrakcyjnych wycieczek po okolicy;
  • Bogatą ofertę atrakcji dostępnych na terenie ośrodka;
  • Atrakcje prowadzone przez doświadczonych i zaangażowanych animatorów;

Zielona szkoła w górach w OW Relaks Międzybrodzie to bardzo wygodne rozwiązanie dla nauczycieli/dyrektorów szkół oraz gwarancja zadowolenia młodych ludzi.

Zdrowe i smaczne wyżywienie

W naszym ośrodku zapewniamy całodzienne wyżywienie, serwując posiłki wysokiej jakości, przyrządzane ze świeżych produktów, zgodnie z potrzebami żywieniowymi młodych ludzi. Posiłki są smaczne i pełnowartościowe, a przy tym urozmaicone. Co ważne, możemy również przygotować menu dla dzieci mających alergie pokarmowe – wystarczy to tylko wcześniej z nami uzgodnić.

Dogodny dojazd

Zielone szkoły to z reguły krótkie, kilkudniowe wyjazdy, co często zniechęca nauczycieli i dyrektorów do wybierania ośrodków położonych np. 100-150 kilometrów od danej miejscowości.

Z drugiej jednak strony dobrze jest pokusić się o nieco dalszy wyjazd, mając przy tym gwarancję spędzenia przyjemnego czasu w rekomendowanym ośrodku wypoczynkowym.

Zwłaszcza, że Relaks Międzybrodzie jest kompleksem dobrze skomunikowanym nie tylko z całym województwem śląskim, ale też sąsiednimi regionami. Można do nas wygodnie dojechać czy to autokarem, czy pociągiem.

Wypoczynek blisko natury

W czasach, gdy młodzi ludzie spędzają wiele godzin dziennie w szkole, później dodatkowo uczą się w domu i przez to mają ograniczone możliwości aktywnego wypoczynku, wyjazd na zieloną szkołę do miejsca położonego w samym sercu natury jest atrakcją samą w sobie.

Nasz ośrodek to nie tylko mnóstwo atrakcji, ale także spokój, cisza, możliwość swobodnego podziwiania przepięknych gór Beskidu Niskiego, kąpiele w basenach i jeziorze oraz wiele okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu, co jest bezcenne dla młodych ludzi.

Jeśli szukasz miejsca, w którym uczniowie będą mogli się zintegrować, naładować baterie, oczyścić głowy, odpocząć od nauki, uprawiać sport i być w bezpośredniej bliskości natury, to OW Relaks Międzybrodzie jest idealnym wyborem.

Już teraz zarezerwuj termin zielonej szkoły w górach

Jesteśmy przekonani, że nie masz już żadnych wątpliwości: jeśli zielona szkoła w górach, to tylko w Relaks Międzybrodzie! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty pobytowej oraz do rezerwowania terminów. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami w wygodnej dla siebie formie.

Pamiętaj, że Relaks Międzybrodzie to idealnie miejsce nie tylko na zielone szkoły, ale też wyjazdy kolonijne, obozy czy zimowiska.