Miejsce na wycieczkę szkolną: czym się kierować przy wyborze?

Wycieczki szkolne to jedne z najbardziej wyczekiwanych momentów przez uczniów. Pozwalają nieco odsapnąć po trudach nauki, spędzić fajny czas we własnym gronie, wyrwać się z domu, a przy okazji zwiedzić nowe, atrakcyjne miejsca. Ważne jest przy tym to, aby nie zabierać uczniów „gdziekolwiek”. Zawsze warto dokładnie zweryfikować zarówno walory danej miejscowości/regionu, jak i standard ośrodka wypoczynkowego. W naszym poradniku podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze miejsca na wycieczkę szkolną.

Atrakcyjność okolicy

Wycieczki szkolne, również te 1-2 dniowe, powinny być organizowane do miejsc, które są atrakcyjne dla młodych ludzi. Oczywiście kwestią sporną pozostaje to, jak interpretować słowo „atrakcyjne”. Wiele zależy tutaj od tego, jaki jest cel wycieczki.

Jeśli chodzi tylko o to, aby, młodzi ludzie odpoczęli od nauki i mogli się zintegrować w grupie klasowej, to warto postawić na miejsce atrakcyjne pod względem przyrodniczym, sprzyjające różnym aktywnościom na świeżym powietrzu czy pod dachem, przede wszystkim sportowym.

Jeśli natomiast wycieczka ma na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat historii swojego kraju oraz odkrycie nowych miejsc, do których młodzi ludzie prawdopodobnie nie dotarliby z rodzicami, to sugerujemy wybór regionu sprzyjającego zwiedzaniu, obfitującego w zabytki, najlepiej zaprezentowane w sposób atrakcyjny dla młodzieży.

Dogodny dojazd

Wycieczki szkolne z reguły trwają kilka dni, maksymalnie do tygodnia. Nie warto zatem fundować uczniom bardzo długiej i męczącej podróży np. na drugi koniec Polski. Radzimy poszukać atrakcyjnego miejsca i ośrodka kolonijnego w rozsądnej odległości, czyli do około 200 kilometrów – w przypadku centralnej Polski pozwala to na swobodę wyboru, ponieważ można zdecydować się na wycieczkę np. na Śląsk, Górny Śląsk, Jurę Krakowsko-Częstochowską, w Bory Tucholskie czy nawet na Kaszuby.

Na wycieczkę szkolną zapraszamy do Międzybrodzia Żywieckiego

Międzybrodzie Żywieckie to nieoczywisty, ale szybko zyskujący na popularności kierunek wyjazdów szkolnych i kolonijnych. Ta urokliwa miejscowość ma wiele do zaoferowania, zarówno pod kątem aktywnego spędzania czasu, jak i poznawania historii naszego kraju oraz regionu Śląska.

W tym miejscu zachęcamy do lektury innego artykułu, w którym podpowiadamy, co warto zobaczyć w Międzybrodziu Bialskim i Żywieckim, a więc sąsiadujących ze sobą miejscowościach położonych nad brzegiem pięknego Jeziora Międzybrodzkiego.

Dlaczego warto zabrać uczniów na wycieczkę szkolną do Międzybrodzia Żywieckiego?

Oto kilka dobrych powodów:

  • Piękny, a wciąż mało znany region kraju;
  • Walor turystyczny – w okolicy jest co zwiedzić, w tym m.in. atrakcje i zabytki pobliskiego Żywca;
  • Świetne miejsce o każdej porze roku: wiosną polecamy wycieczki piesze i rowerowe oraz trekking na Górę Żar, latem kąpiele i sporty wodne na Jeziorze Międzybrodzkim, jesienią zwiedzanie, a zimą jazdę na nartach i snowboardzie (stok na Górze Żar, nieopodal znajduje się również jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce, czyli Szczyrk);

Relaks Międzybrodzie: doskonały ośrodek na wycieczkę szkolną

Ważnym kryterium wyboru kierunku wyjazdu na wycieczkę szkolną jest oczywiście dostępność miejsc noclegowych. Pod tym względem znów bardzo dobrą propozycją jest Międzybrodzie Żywieckie, w którym znajduje się OW Relaks Międzybrodzie – jeden z najlepiej ocenianych ośrodków kolonijnych w Polsce.

Nasz ośrodek od kilkunastu lat organizuje kolonie, obozy, zielone szkoły i wycieczki szkolne, zapewniając swoim gościom hotelowy standard pobytu oraz mnóstwo atrakcji, włącznie z boiskiem wielofunkcyjnym do koszykówki i siatkówki, boiskiem rekreacyjnym do piłki nożnej, salami wykładowymi (świetlicowymi i zajęciowymi) czy urządzeniami animacyjnymi.

To warto o nas wiedzieć

OW Relaks Międzybrodzie to jeden z nielicznych w Polsce ośrodków kolonijnych z basenem.  

Zachęcamy do lektury również innych artykułów poradnikowych na naszej stronie internetowej, w których m.in. podpowiadamy, jak znaleźć sprawdzony ośrodek kolonijny oraz dlaczego warto zorganizować zieloną szkołę w górach.