Jak zorganizować wycieczkę szkolną krok po kroku?

Wycieczka szkolna to jeden z najprzyjemniejszych momentów w trakcie roku szkolnego, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Stwarza idealne warunki do krótkiego wypoczynku, pozwala poznać nowe zakątki Polski, zintegrować się oraz nabrać dystansu do codziennych obowiązków. Jeśli właśnie przymierzasz się do zorganizowania wycieczki szkolnej dla swoich uczniów, ale nie wiesz, od czego zacząć, to przeczytaj nasz artykuł. Omawiamy w nim cały proces organizacji wyjazdu krok po kroku.

Wybór terminu

Na początek trzeba oczywiście wybrać odpowiedni termin wycieczki szkolnej. Zwykle takie wyjazdy organizuje się w czasie, gdy uczniowie mają mniej obowiązków związanych z nauką, a więc np. w czasie egzaminów starszych klas, po wystawieniu ocen półrocznych czy tuż przed wakacjami.

Wycieczkę szkolną śmiało można zorganizować o dowolnej porze roku – na przykład zimą super atrakcyjne dla młodych ludzi mogą być wyjazdy w regiony górskie.

Wybór miejsca wyjazdu

Tutaj radzimy postawić na takie miejsce, które z jednej strony oferuje walory przyrodnicze i krajoznawcze, a z drugiej nie jest wcale takim oczywistym wyborem. Wycieczkę szkolną warto wykorzystać do tego, aby pokazać młodym ludziom także te mniej znane zakątki naszego kraju – na przykład Śląsk, Kaszuby czy Pojezierze Brodnickie.

Plan aktywności

Organizacja wycieczki szkolnej to także ułożenie jej planu. Warto mieć przygotowany scenariusz wyjazdu, który m.in. będzie uwzględniać formy aktywności proponowane młodym ludziom. Duży wpływ na to ma oczywiście miejsce, do którego się wybierzecie oraz zaplecze ośrodka kolonijnego.

Układając plan wyjazdu weź pod uwagę to, aby młodzi ludzie nie mogli narzekać na nudę i jak najwięcej czasu spędzali w grupie, co będzie mieć pozytywny wpływ na integrację klasową.

Wybór ośrodka wypoczynkowego na wycieczkę szkolną

Organizując wycieczkę szkolną trzeba wiedzieć, gdzie ostatecznie zatrzymamy się z młodymi ludźmi. Wycieczki zwykle trwają minimum 2-3 dni, dlatego konieczny jest nocleg. Tutaj sugerujemy, aby wybrać ośrodek mający jak najlepszą bazę w postaci komfortowych pokoi oraz pełnego zaplecza sportowo-rozrywkowego i dydaktycznego (sale do nauki, zajęć dodatkowych etc.).

Oczywiście będzie nam bardzo miło gościć Twoją klasę czy szkołę w naszym ośrodku kolonijnym. OW Relaks Międzybrodzie to pięknie położony obiekt, który zapewnia hotelowy standard pobytu i dostęp do wielu uwielbianych przez młodzież atrakcji.

Sprawdź, dlaczego warto postawić właśnie na nasz sprawdzony ośrodek kolonijny w urokliwym Międzybrodziu Żywieckim.

Zorganizowanie transportu na miejsce

W ramach organizacji wycieczki szkolnej trzeba również zadbać o transport. Zwykle szkoły dojeżdżają na miejsce autokarami, choć w grę może wchodzić również pociąg. Tutaj radzimy wziąć pod uwagę nie tylko koszty, ale także komfort młodych ludzi, co jest szczególnie ważne w przypadku wyjazdu 100-200 i więcej kilometrów od domu.

Zapraszamy na wycieczki szkolne do Międzybrodzia Żywieckiego

Międzybrodzie Żywieckie koło Żywca to jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych na Śląsku. Położona nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego i u podnóża Góry Żar oferuje mnóstwo możliwości spędzania czasu, od wycieczek pieszych i rowerowych, przez uprawianie sportów wodnych, aż po zwiedzanie okolicy i poznawanie miejsc historii naszego kraju.

Więcej o atrakcjach Międzybrodzia Bialskiego i Żywieckiego (czyli sąsiadujących ze sobą miejscowości turystycznych) przeczytasz w osobnym artykule na naszej stronie internetowej.

W zorganizowaniu wycieczki szkolnej, na przykład 2-3 dniowej, jak i dłuższej, chętnie pomoże Ci OW Relaks Międzybrodzie. Już teraz skontaktuj się z nami, zapytaj o dostępność miejsc w wybranym terminie, a następnie zarezerwuj nasz ośrodek dla swojej grupy. Pamiętaj, że jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków kolonijnych z basenem. Dysponujemy również prywatnym wyciągiem narciarskim, dlatego gwarantujemy moc atrakcji o każdej porze roku.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów, w których m.in. omawiamy 5 najważniejszych powodów, by wycieczkę szkolną zorganizować w OW Relaks Międzybrodzie, a także wyjaśniamy, co zabrać na zieloną szkołę.